021-88853498

شماره ثبت 605196

چگونه سایت خود را پربازدید کنیم ؟

با توجه به اینکه بسیاری از دوستان به دنبال افزایش بازدید سایت شان هستند و میخواهند سایتشان را به یک سایت پربازدید تبدیل کنند در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چطور به صورت کاملا رایگان سایت تان را به یک سایت پربازدید تبدیل کنید و کاری کنید که مخاطبان و کاربران تان آن خیلی راحت شما را پیدا کنند .

 

۱- سئو (seo) و بهینه سازی سایت
اولین روش برای اینکه سایت تان را به یک سایت پربازدید تبدیل کنید این است که شما باید سایت تان را بهینه سازی کنید. سئو یا بهینه سازی سایت یک روش کاملا رایگان برای این است که وقتی مخاطبان و کاربران تان در گوگل عبارات و یا کلماتی را جستجو می کنند سایت شما در نتایج اول گوگل دیده شود. وقتی کاری کنید که سایتتان در نتایج اول گوگل دیده شود در اصطلاح به آن سئو و بهینه سازی سایت می گویند.

برای اینکه بتوانید سایت تان را بهینه سازی کنید باید تمام مراحل سئو و بهینه سازی سایت را کامل یاد بگیرید تا بتوانید خودتان سایتتان را بهینه سازی کنید.

اگر بخواهم به شما دقیق بگویم که سئو چیست؟ وقتی شما سایت تان را بهینه سازی می کنید باعث می شود که سایت تان در نتایج اول گوگل دیده شود. به عنوان مثال وقتی من سایتم را روی کلمه ی “آموزش بازاریابی اینترنتی” بهینه سازی می کنم باعث می شود وقتی کسی عبارت آموزش بازاریابی اینترنتی را در گوگل جستجو کرد سایت من در نتایج اول گوگل دیده شود. البته برای اینکه بتوانید سایتتان را در کلمات کلیدی مدنظرتان به نتایج اول گوگل برسانید باید تمام مراحل سئو را به صورت کامل رعایت کنید.

سئو به سه مرحله، انتخاب کلمات کلیدی، بهینه سازی داخلی سایت و بهینه‌ سازی خارجه سایت تقسیم می شود.

در مرحله اول شما باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت تان انتخاب کنید.منظور از کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که مخاطبان و کاربران در گوگل جستجو می کنند. برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از ابزار های گوگل مثل keywordplanner و keywordtool.io استفاده کنید. باید کامل بررسی کنید در حوزه ای که سایتتان را راه اندازی کردید مخاطبان و کاربران تان چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند. و بهترین کلمات را انتخاب کن کنید.

دومین مرحله در سئو سئو داخلی نام دارد. منظور از سئو داخلی به مجموعه کارهایی که باید داخل سایت تان انجام دهید تا سایت تان برای گوگل و بقیه موتورهای جستجو بهینه سازی شود را سئو داخلی می گویند. مثل تولید محتوای سئو شده، استفاده از هاست با کیفیت، بهینه سازی تصاویر و عکس ها، بهینه سازی سرعت سایت، بهینه سازی قالب سایت و… برای اینکه بتوانید سایتتان را در نتایج اول گوگل بیاورید حتما باید تمام فاکتورهای سئو داخلی را را رعایت کنید.

سومین مرحله در سئو بهینه سازی خارجی سایت است. به مجموعه کارهایی که باید خارج از سایت تان انجام دهید تا سایتتان در نتایج اول گوگل دیده شود را سئو خارجی می گویند. مثل ساخت بک لینک برای سایتتان و فعالیت در شبکه های اجتماعی.

مبحث بهینه سازی سایت را بسیار جدی بگیرید و سعی کنید در زمینه سئو به یک فرد متخصص و حرفه ای تبدیل شوید. راه و روش های زیادی برای یادگیری سئو و بهینه سازی سایت وجود دارد ، می توانید از منابع رایگان مثل مقالات موجود در اینترنت، فیلم های داخل یوتیوب و آپارات استفاده کنید.

 

۲- تولید محتوای با کیفیت و جامع برای وب سایت تان
دومین روش رایگان برای اینکه سایت تان را به یک سایت پربازدید تبدیل کنید مبحث تولید محتوا است. بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید شما باید برای سایتتان شروع به تولید محتوای با کیفیت کنید. منظور از تولید محتوا همان مقالات سایتتان است. برای اینکه که بتوانید یک محتوای با کیفیت تولید کنید و در سایتتان بگذارید پیشنهاد می کنم حتما نکات زیر را کامل رعایت کنید.

۱. قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید کامل بررسی کنید و ببینید در حوزه که می خواهید شروع به فعالیت کنید مخاطبان و کاربران تان چه نیازهایی دارند. شما باید با توجه به نیازهای آنها شروع به تولید محتوا برای سایت تان کنید. به این نکته توجه کنید محتوایی باید تولید کنید که وقتی کاربرانتان آن را خواندند نیازشان برطرف شود. پس حتماً قبل از تولید محتوا نیاز مخاطبان و کاربران را کامل بررسی کنید.

۲. برای محتوای که تولید می کنید به درستی کلمات کلیدی انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که برای هر کلمه کلیدی سایتتان باید محتوا تولید کنید.

۳. قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید حتماً محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کنید و سعی کنید محتوای تان کامل تر و جامع تر از رقیبانتان باشد. برای اینکه بتوانید سایتتان را در نتایج اول گوگل بالا بیاورید حتماً باید محتوای تان کامل تر باشد. برای هر کلمه کلیدی توصیه می کنم قبل از تولید محتوا کلمه کلیدی مد نظرتان را در گوگل جستجو کنید و تمام سایت‌های رقیبانتان را بررسی کنید.

۴. حتماً تمام فاکتورهای یک محتوای سئو شده را رعایت کنید. تمام اصول سئومحتوا باید داخل محتوای تان رعایت شده باشد در غیر اینصورت سخت می توانید در کلمات کلیدی مدنظرتان رتبه بگیرید.

۵. سعی کنید در محتوای که تولید میکنید حتما از کلمات کلیدی هم خانواده با کلمه کلیدی اصلی تان استفاده کنید. این کار باعث می شود که ورودی سایت تان افزایش پیدا کند. به عنوان مثال اگر من یک مقاله در مورد بازاریابی اینترنتی نوشتم از کلمات مشابه مثل ” بازاریابی اینترنتی چیست”، ” چگونه بازاریابی اینترنتی کنیم”، ” بازاریابی اینترنتی محصولات” و… استفاده کنم.

۶. حتماً در محتوای تان از تصاویر و ویدیو استفاده کنید. این کار باعث می شود مخاطبان و کاربران تان بیشتر داخل سایتتان بمانند و نرخ پرش سایتتان کاهش پیدا کند.

۷. از تگ های h2 و h3 به درستی استفاده کنید. کلمه کلیدی اصلی و کلمات کلیدی هم خانواده تان را در این طرح ها به کار ببرید.

۸. سعی کنید داخل محتوای تان به مقالات مرتبط سایت تان لینک داخلی بدهید. دادن لینک داخلی در محتوایی که تولید میکنید یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو و بهینه سازی داخلی سایت است.

۹. در محتوای تان سعی کنید به منابع معتبر لینک بدهید. لینک دادن به منابع معتبر باعث می شود که اعتبار سایت تان افزایش پیدا کند.

 

۳- بروزرسانی محتواهای قدیمی سایتتان
یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم برای اینکه بازدید سایت تان را افزایش بدهید به روز رسانی محتوای قدیمی سایتتان است. حتماً مقالات قدیمی سایتتان را هر چند وقت یکبار بروز رسانی کنید. وقتی مطالب سایت تان را بروزرسانی نکنید باعث می شود به مرور زمان در کلمات کلیدی که رتبه گرفتید جایگاه تان را از دست بدهید و رتبه سایت تان کاهش پیدا کند. برای همین است که توصیه می کنم سعی کنید هر چند ماه یکبار مقالات قدیمی سایت تان را به روز رسانی کنید و به مقالات تان تصاویر و یا چند پاراگراف اضافه کنید. این کار باعث می شود هم ورودی سایت تان افزایش پیدا کند و هم گوگل به شما جایگاه بهتری بدهد.

 

جمع بندی

اگر می خواهید یک سایت پر بازدید داشته باشید پیشنهاد میکنم حتما از سه روشی که در بالا به شما گفتیم را کامل رعایت کنید. البته رعایت کردن این نکات باعث می شود که به مرور زمان سایتتان در نتایج اول گوگل دیده شود. برای اینکه بتوانید در نتایج اول گوگل دیده شوید بهتر است شما بیشتر تمرکزتان را روی تولید محتوا و ساخت بک لینک بگذارید. برای اینکه بازدید سایت تان افزایش پیدا کند وب سایت تان را پر بازدید کنید باید سایتتان در کلمات کلیدی مدنظرتان به نتایج اول گوگل رسیده باشد. شما به تنهایی فقط با تولید محتوا نمی‌توانید در نتایج گوگل دیده شویم. علاوه بر اینکه باید محتوای تان با کیفیت باشد باید بک لینک های حرفه‌ای در سایتتان بسازید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *