021-88853498

شماره ثبت 605196

مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت یکی از کارهای مهم، تاثیرگذار، هزینه بر و چالش برانگیز است. بدون مشاوره در این زمینه حتی اگر مجری سایت شما شرکت مایکروسافت هم باشد ممکن است مسیر درست طی نشود. مشاوره در این مورد بخصوص یعنی تبادل اطلاعات و همفکری. اطلاعاتی که زمینه ساز تصمیم های بهتر، مسیرهای کوتاه تر و هزینه های کمتر میشود. قبل از راه اندازی هر کار مهمی مشورت کنید خصوصا ساختن یک سایت خوب. این مطلب نگاهی است به روش درست و اصولی مشورت با اهالی فناوری در رابطه با راه اندازی سایت .


چرا باید قبل از شروع طراحی سایت مشاوره بگیرید؟
مشاوره بگیرید تا چرخ را از اول اختراع نکنید. طراح سایت ساختن سایت را میداند اما شما را نمیشناسند. او در مورد صنعت، حوزه کاری، نگرشها، مشکلات، انتظارات و حتی بودجه اطلاعات دقیقی ندارد. بنابراین بدون مشاوره چیزی خلق خواهد شد که ممکن است چکش کاری آن به قیمت دوباره ساختنش بینجامد پس اولین فایده مشاوره شناخت کافی مجری از روند چیزی است که شما قرار است در سایت خود عر ضه یا ارائه کنید.
مشاوره برای زمان و هزینه
مشاوره بگیرید تا بتوانید بر روی زمان بندی و منابع خودتان برنامه ریزی کنید. برآورد هزینه سایت و همچنین تعرفه های قیمت گذاری که روی اینترنت هست تا حدود زیادی کلی است و بیشتر مشتریان را در سه تا پنج گروه دسته بندی میکند که ممکن است نیاز شما در هیج یک از این دسته ها نباشد. مشاوره خوب و اصولی کمک میکند تعرفه دقیق سایت خودتان را بتوانید محاسبه کنید. همچنین زمانبندی اجرا ممکن است کمتر یا بیشتر از چیزی که واقعیت دارد ارزیابی و توافق شود که مشاور میتوند این خطا را نیز به حداقل برساند.

مشاوره برای کاهش اشتباهات
تجربه نشان داده که اکثر تعارض های بین مشتری و کارفرما به دلیل عدم شناخت طرفین از شرایط یکدیگر و در نتیجه ذهنیت های مبهم طرفین نسبت به یکدیگر ایجاد میشود. قراردادها و توافق های حقوقی اگرچه در جریان هر کاری که دو یا چندطرف در آن درگیر هستند میتواند وظایف و تعهدات طرفین را به خوبی مشخص کند اما برای همین موضوع هم نیاز است که با دقت و وسواس عمل کنید و اینجاست که یک مشاور خوب نقش مهمی در به حداقل رساندن
اختلاف هایی که ممکن است طولانی شود ایفا میکند.

مشاوره برای بعد از راه انداختن سایت
تصور بسیاری که به تازگی وارد حضور جدی در اینترنت میشوند این است که بعد از سفارش طراحی سایت، دیگر کار تمام است در صورتی که بسیاری از روندهای مثبت، سرنوشت ساز و تاثیرگذار یک سایت خوب بعد از راه اندازی آن آغاز میشود. سوالات شما در این خصوص میتواند بخش زیادی از این مسیر را تسهیل کرده و انتظارات شما را به نسبت منابعتان تعدیل کند.
بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی با تولید محتوا، سئو، ایمیل مارکتینگ، رپورتاژ آگهی، تبلیغات گوگل، تبلیغات بنریو نگهداری و پشتیبانی، بروزرسانی های فنی و… نمونه هایی از این موارد هستند.
مشاوره و کسب اطلاع از هر کدام از این موارد میتوند بخشی از ابهاماتی که ممکن است در مسیر توسعه وب سایت شما وجود داشته باشد را برطرف سازد. هم چنین در مورد چشم اندازی که از طراحی وبسایت خود در شش ماه یا یک سال آینده دارید برای گروه طرحی و پشتیبانی صحبت کنید این مهم میتواند به تامین منابع فنی و انسانی که بعدا به آن نیاز پیدا خواهید کرد کمک کند.

موانع پیش روی مشاوره دریافت مشاوره
مشاوره فنی و تجاری هم مانند مشاوره های حقوقی یا شخصی به لحاظ استقبال مخاطب با موانع زیادی مواجه است. آمارها نشان میدهد اکثر مراجعین به مشاور در همه زمینه ها، بعد از بروز مشکل در روند کار صورت گرفته است، اگر چه مشاوره در هر زمانی میتواند مفید باشد، زمان طلایی مشاوره قبل از تصمیم گیری و اقدام نهایی است. شناخت این موانع میتواند کمک کند مشتریان در مسیر ایجاد هر برنامه، وبسایت یا ابزار فناورانه قبل از انجام سرمایه گذاری مشاوره کiه ریافت کنند. دریافت مشاوره یعنی پروژه های دقیق تر و اصولی تر شاید ما و شما همه درگیر این موانع ساده و آشنا باشیم.
در فرایند راه اندازی سایت جدی باشید
گاهی راه اندازی سایت برای برخی تنها جنبه پرستیژ یا همسانی با سایرین را دارد. نگاه این افراد به سایت ممکن است چیزی در حد یک تراکت یا کارت ویزیت باشد که بود و نبود آن چندان مهم به نظر نمیرسد. معمولا چنین دیدگاهی به عنوان یک مانع بر سر را مشاوره قرار میگیرد. افراد به نسبت اهمیتی که با کارها میدهند برای آن هزینه و زمان میگذارند. این که سایت شما چقدر برای شما میتواند جدی و تاثیرگذار باشد نشان دهنده این است که برای توسعه کسب و کار خود
چقدر اهمیت قائل هستید و برنامه ریزی و هدف گزاری کرده اید.

خدمات مشاوره شرکت دهکده الکترونیک(داسکو)  رایگان است. اگر مشاوره شما در زمینه طراحی وب، نرم‌افزار و خدمات دیجیتال مارکتیگ است همکاران ما آماده هماهنگی برای قرار حضوری، تلفنی یا آنلاین هستند. هدف اصلی ما از ارائه خدمات مشاوره راهنمایی صحیح مشتریان و در ادامه جذب پروژه‌های آنهاست اما به این نکته هم توجه داریم که اگر پایان جلسه مشاوره به هر دلیل منجر به یک قرارداد همکاری منعقد نشد باز هرد دوطرف برنده این تعامل خواهند بود. شما اطلاعات دقیق و جامعی نسبت به کاری که پیش رو دارید کسب می‌کنید و ما هم در جریان یک نیاز و خواسته واقعی قرار می‌گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *