علت نصب نشدن افزونه در وردپرس

تدریس
اطلاعیه اخذ تاییدیه فرم تعریف پروژه دانشجویان دانشگاه صنایع ایران
فروردین ۲۷, ۱۳۹۹
چرا تجارت الکترونیک ؟
فروردین ۲۷, ۱۳۹۹

در این مقاله به بررسی دلایل نصب نشدن افزونه ها در وردپرس می پردازیم .

۱-شاید کاربر wordpress.com باشید

بایستی قالب وردپرس خود را سفارشی‌سازی کنید. یک هزینه را به‌طور سالیانه پرداخت کنید تا بتوانید در سایت خود افزونه‌های مختلف را نصب کنید. یعنی اینکه شما باید پلن خودتان را به تجاری تغییر دهید. یک راه دیگر نیز وجود دارد؛ آن هم اینکه وردپرس خودتان را به wordpress.org تغییر دهید با استفاده از این کار نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

با استفاده از این کار در صورت عدم خطا از سوی دیگر می‌توانید به‌راحتی پلاگین‌ها را راه‌اندازی کرده و از آن‌ها در سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

۲- نصب نشدن افزونه با خطای Allowed Memory

دومین موردی مواجه شدن شما با موضوع حافظه محدود است. درواقع دومین سناریو رایج خود میزبانی سایت وردپرس است. در هنگام بروز این مشکل کاربران می‌توانند به منو افزونه‌ها دسترسی داشته باشند اما نمی‌توانند آن‌‌ها را نصب کنند. درواقع زمانی که شما در مخزن وردپرس افزونه موردنظر خودتان را جستجو می‌کنید آن را برای شما نمایش می‌دهد اما شما قادر به نصب آن نیستید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با زبان php نوشته شده است و در بعضی موارد برای اجرای دستورات خود با کمبود حافظه مواجه می شود، بنابراین باید اقدام به افزایش محدودیت حافظه php کنید.

برای این منظور ابتدا یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید و سپس در هاست خود و در مسیر نصب وردپرس فایل wp-config.php را ویرایش نمایید.

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);

با افزودن قطعه کد بالا به فایل wp-config.php سایت خود، مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس به علت محدودیت حافظه php رفع خواهد شد.

۳-عدم وجود منوی افزونه در مدیریت وردپرس

در وردپرس نقش‌های کاربری مختلفی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها کارهای مختلفی را در سایت شما انجام می‌دهند. این نقش‌ها شامل مدیر، نویسنده و… است. مدیر سایت به کاربران دسترسی‌های گوناگونی می‌دهد و تنها مدیر سایت می‌تواند افزونه‌ها را در سایت نصب کند.در نظر داشته باشید که بعضی از توسعه‌دهندگان (طراحان وب) اجازه دسترسی کامل به سایت را نمی‌دهند.

 

۴-شاید وردپرس شبکه نصب کرده‌اید

یکی دیگر از دلایل ممکن که شما نمی‌توانید منو افزونه‌ها در وردپرس را ببینید این است که سایت شما قسمتی از یک سایت وردپرس چندمنظوره است و مدیر شبکه گزینه منو افزونه را در سایت غیرفعال کرده است.مدیران شبکه نیاز به در نظر گرفتن مسائل مربوط به ثبات سرور، امنیت، و تعادل بار دارند. برای حل این مشکل شما می‌توانید از مدیر شبکه خود بخواهید که افزونه‌ها را برای شما نصب کنند.

در وردپرس شبکه برای نصب افزونه های مورد نیاز باید روی سایت مورد نظر کلیک کرده و سپس مانند تصویر بالا روی زیر منوی افزونه ها کلیک کنید تا بتوانید افزونه مورد نظر را برای سایت دلخواهتان نصب نمایید.